2021-2022 Ikasturtea

BATXILERGOA

1.A MAILA ZIENTZIAK

Tutorea:

ALBERTO ZURUTUZA

ORDUTEGIAASTELEHENAASTEARTEAASTEAZKENAOSTEGUNAOSTIRALA
8:15-9:10FILOSOFIAFISIKA-KIMIKAINGELESAMATEMATIKAINGELESA
9:10-10:05MATEMATIKAGAZTE ETA LITEEUSKERA ETA LITEFISIKA-KIMIKAMATEMATIKA
10:05-11:00INGELESAEUSKERA ETA LITEFISIKA-KIMIKAFILOSOFIABIO-GEO / MARRAZ TEK
11:30-12:25BIO-GEO / MARRAZ TEKBIO-GEO / MARRAZ TEKGAZTE ETA LITEEUSKERA ETA LITEEUSKERA ETA LITE
12:25-13:20TEKNO INDUS / ANATO APLIKA / FRANTSESA / IKTFILOSOFIAFRANTSESA / IKTFRANTSESA / IKTGAZTE ETA LITE
13:20-14:15FRANTSESA / IKTMATEMATIKATEKNO INDUS / ANATO APLIKA / FRANTSESA / IKTTEKNO INDUS / ANATO APLIKA / FRANTSESA / IKTFISIKA-KIMIKA
14:25-15:20GAZTE ETA LITEG-HBIO-GEO / MARRAZ TEKG-H
ORDUTEGIAASTELEHENAASTEARTEAASTEAZKENAOSTEGUNAOSTIRALA
8:15-9:10FILOSOFIAFISIKA-KIMIKAINGELESAMATEMATIKAINGELESA
9:10-10:05MATEMATIKAGAZTE ETA LITEEUSKERA ETA LITEFISIKA-KIMIKAMATEMATIKA
10:05-11:00INGELESAEUSKERA ETA LITEFISIKA-KIMIKAFILOSOFIABIO-GEO / MARRAZ TEK
11:30-12:25BIO-GEO / MARRAZ TEKBIO-GEO / MARRAZ TEKGAZTE ETA LITEEUSKERA ETA LITEEUSKERA ETA LITE
12:25-13:20TEKNO INDUS / ANATO APLIKA / FRANTSESA / IKTFILOSOFIAFRANTSESA / IKTFRANTSESA / IKTGAZTE ETA LITE
13:20-14:15FRANTSESA / IKTMATEMATIKATEKNO INDUS / ANATO APLIKA / FRANTSESA / IKTTEKNO INDUS / ANATO APLIKA / FRANTSESA / IKTFISIKA-KIMIKA
14:25-15:20GAZTE ETA LITEG-HBIO-GEO / MARRAZ TEKG-H

Azterketa Datak:

Egutegia:

September 2021
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
October 2021
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
November 2021
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
December 2021
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
January 2022
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
February 2022
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
March 2022
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
April 2022
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
May 2022
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
June 2022
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
  • Jai Egunak
  • Kurtsoaren Hasiera/Bukaera
  • Aurrebaluaketa Datak

Ebaluaketa datak:

Oct 15
Lehenengo Aurrebaluaketa
Notak: Azaroak 26
Jan 21
Bigarren Aurrebaluaketa
Notak: Otsailak 25
Apr 8
Hirugarren Aurrebaluaketa
Notak: Ekainak 7 eta 17

1.B MAILA GZ

Tutorea:

LUIS Mª ORTEGA

ORDUTEGIAASTELEHENAASTEARTEAASTEAZKENAOSTEGUNAOSTIRALA
8:15-9:10LATINA / GGZZ MATEINGELESAEUSKERA ETA LITEFILOSOFIAEKONOMIA
9:10-10:05EUSKERA ETA LITEMUN. GARA. HIST.EKONOMIAEKONOMIAINGELESA
10:05-11:00MUN. GARA. HIST.EKONOMIAMUN. GARA. HIST.INGELESAMUN. GARA. HIST.
11:30-12:25GAZTE ETA LITEEUSKERA ETA LITELATINA / GGZZ MATEGAZTE ETA LITELATINA / GGZZ MATE
12:25-13:20TEKNO INDUS / ANATO APLIKA / FRANTSESA / IKTGAZTE ETA LITEFRANTSESA / IKTFRANTSESA / IKTFILOSOFIA
13:20-14:15FRANTSESA / IKTFILOSOFIATEKNO INDUS / ANATO APLIKA / FRANTSESA / IKTTEKNO INDUS / ANATO APLIKA / FRANTSESA / IKTGAZTE ETA LITE
14:25-15:20G-HLATINA / GGZZ MATE G-HEUSKERA ETA LITE
ORDUTEGIAASTELEHENAASTEARTEAASTEAZKENAOSTEGUNAOSTIRALA
8:15-9:10LATINA / GGZZ MATEINGELESAEUSKERA ETA LITEFILOSOFIAEKONOMIA
9:10-10:05EUSKERA ETA LITEMUN. GARA. HIST.EKONOMIAEKONOMIAINGELESA
10:05-11:00MUN. GARA. HIST.EKONOMIAMUN. GARA. HIST.INGELESAMUN. GARA. HIST.
11:30-12:25GAZTE ETA LITEEUSKERA ETA LITELATINA / GGZZ MATEGAZTE ETA LITELATINA / GGZZ MATE
12:25-13:20TEKNO INDUS / ANATO APLIKA / FRANTSESA / IKTGAZTE ETA LITEFRANTSESA / IKTFRANTSESA / IKTFILOSOFIA
13:20-14:15FRANTSESA / IKTFILOSOFIATEKNO INDUS / ANATO APLIKA / FRANTSESA / IKTTEKNO INDUS / ANATO APLIKA / FRANTSESA / IKTGAZTE ETA LITE
14:25-15:20G-HLATINA / GGZZ MATE G-HEUSKERA ETA LITE

Azterketa Datak:

Egutegia:

September 2021
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
October 2021
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
November 2021
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
December 2021
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
January 2022
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
February 2022
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
March 2022
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
April 2022
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
May 2022
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
June 2022
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
  • Jai Egunak
  • Kurtsoaren Hasiera/Bukaera
  • Aurrebaluaketa Datak

Ebaluaketa datak:

Oct 15
Lehenengo Aurrebaluaketa
Notak: Azaroak 26
Jan 21
Bigarren Aurrebaluaketa
Notak: Otsailak 25
Apr 8
Hirugarren Aurrebaluaketa
Notak: Ekainak 7 eta 17

2.A MAILA ZIENTZIAK

Tutorea:

YOLANDA GAGO

ORDUTEGIAASTELEHENAASTEARTEAASTEAZKENAOSTEGUNAOSTIRALA
8:15-9:10INGELESAGAZTE ETA LITEGAZTE ETA LITEMATEMATIKAGAZTE ETA LITE
9:10-10:05PSIKOLOGIA / FRANTSESA / KIMIKAEUSKERA ETA LITEINGELESAESPAI. HISTORIAPSIKOLOGIA / FRANTSESA / KIMIKA
10:05-11:00IKTFISIKA / BIOLOGIAESPAI. HISTORIAMARRAZ TEK / KIMIKAESPAI. HISTORIA
11:30-12:25MATEMATIKAINGELESAMARRAZ TEK / KIMIKAFISIKA / BIOLOGIAINGELESA
12:25-13:20MARRAZ TEK / KIMIKAMARRAZ TEK / KIMIKAFISIKA / BIOLOGIAGAZTE ETA LITEEUSKERA ETA LITE
13:20-14:15ESPAI. HISTORIAMATEMATIKAEUSKERA ETA LITEEUSKERA ETA LITEMATEMATIKA
14:25-15:20FISIKA / BIOLOGIAIKTPSIKOLOGIA / FRANTSESA / KIMIKAIKT
ORDUTEGIAASTELEHENAASTEARTEAASTEAZKENAOSTEGUNAOSTIRALA
8:15-9:10INGELESAGAZTE ETA LITEGAZTE ETA LITEMATEMATIKAGAZTE ETA LITE
9:10-10:05PSIKOLOGIA / FRANTSESA / KIMIKAEUSKERA ETA LITEINGELESAESPAI. HISTORIAPSIKOLOGIA / FRANTSESA / KIMIKA
10:05-11:00IKTFISIKA / BIOLOGIAESPAI. HISTORIAMARRAZ TEK / KIMIKAESPAI. HISTORIA
11:30-12:25MATEMATIKAINGELESAMARRAZ TEK / KIMIKAFISIKA / BIOLOGIAINGELESA
12:25-13:20MARRAZ TEK / KIMIKAMARRAZ TEK / KIMIKAFISIKA / BIOLOGIAGAZTE ETA LITEEUSKERA ETA LITE
13:20-14:15ESPAI. HISTORIAMATEMATIKAEUSKERA ETA LITEEUSKERA ETA LITEMATEMATIKA
14:25-15:20FISIKA / BIOLOGIAIKTPSIKOLOGIA / FRANTSESA / KIMIKAIKT

Azterketa Datak:

Egutegia:

September 2021
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
October 2021
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
November 2021
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
December 2021
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
January 2022
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
February 2022
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
March 2022
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
April 2022
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
May 2022
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
June 2022
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
  • Jai Egunak
  • Kurtsoaren Hasiera/Bukaera
  • Aurrebaluaketa Datak

Ebaluaketa datak:

Oct 15
Lehenengo Aurrebaluaketa
Notak: Azaroak 26
Jan 21
Bigarren Aurrebaluaketa
Notak: Otsailak 25
Apr 8
Hirugarren Aurrebaluaketa
Notak: Maitzak 24 eta Ekainak 17

2.B MAILA GZ

Tutorea:

GARAZI PASCUAL

ORDUTEGIAASTELEHENAASTEARTEAASTEAZKENAOSTEGUNAOSTIRALA
8:15-9:10EUSKERA ETA LITEEUSKERA ETA LITEESPAI. HISTORIAINGELESAIKT
9:10-10:05PSIKOLOGIA / FRANTSESA / KIMIKAINGELESAGAZTE ETA LITEFILOSOFIAREN HISTORIAPSIKOLOGIA / FRANTSESA / KIMIKA
10:05-11:00GAZTE ETA LITEGGZZ MATE / LATINAFILOSOFIAREN HISTORIAESPAI. HISTORIAENPRESA EKONOMIA
11:30-12:25GGZZ MATE / LATINAENPRESA EKONOMIAGGZZ MATE / LATINAIKTGAZTE ETA LITE
12:25-13:20ESPAI. HISTORIAESPAI. HISTORIAINGELESAEUSKERA ETA LITEGGZZ MATE / LATINA
13:20-14:15FILOSOFIAREN HISTORIAIKTENPRESA EKONOMIAGAZTE ETA LITEEUSKERA ETA LITE
14:25-15:20INGELESAFILOSOFIAREN HISTORIAPSIKOLOGIA / FRANTSESA / KIMIKAENPRESA EKONOMIA
ORDUTEGIAASTELEHENAASTEARTEAASTEAZKENAOSTEGUNAOSTIRALA
8:15-9:10EUSKERA ETA LITEEUSKERA ETA LITEESPAI. HISTORIAINGELESAIKT
9:10-10:05PSIKOLOGIA / FRANTSESA / KIMIKAINGELESAGAZTE ETA LITEFILOSOFIAREN HISTORIAPSIKOLOGIA / FRANTSESA / KIMIKA
10:05-11:00GAZTE ETA LITEGGZZ MATE / LATINAFILOSOFIAREN HISTORIAESPAI. HISTORIAENPRESA EKONOMIA
11:30-12:25GGZZ MATE / LATINAENPRESA EKONOMIAGGZZ MATE / LATINAIKTGAZTE ETA LITE
12:25-13:20ESPAI. HISTORIAESPAI. HISTORIAINGELESAEUSKERA ETA LITEGGZZ MATE / LATINA
13:20-14:15FILOSOFIAREN HISTORIAIKTENPRESA EKONOMIAGAZTE ETA LITEEUSKERA ETA LITE
14:25-15:20INGELESAFILOSOFIAREN HISTORIAPSIKOLOGIA / FRANTSESA / KIMIKAENPRESA EKONOMIA

Azterketa Datak:

Egutegia:

September 2021
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
October 2021
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
November 2021
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
December 2021
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
January 2022
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
February 2022
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
March 2022
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
April 2022
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
May 2022
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
June 2022
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
  • Jai Egunak
  • Kurtsoaren Hasiera/Bukaera
  • Aurrebaluaketa Datak

Ebaluaketa datak:

Oct 15
Lehenengo Aurrebaluaketa
Notak: Azaroak 26
Jan 21
Bigarren Aurrebaluaketa
Notak: Otsailak 25
Apr 8
Hirugarren Aurrebaluaketa
Notak: Maitzak 24 eta Ekainak 17

IKASTETXEKO PROIEKTUAK

MINAS BHI

Minas BHI ikastetxearen jatorria Lanbide Heziketarako eskola bat da: 1967an Barakaldon eta gure eskualdean industriarako eta meatzaritzarako profesionalen prestakuntzaren premiari erantzuteko inauguratu zuten meatzaritza eta siderometalurgia espezialitateari abiatuta; Nicolás Larburu Arrizabalaga jauna fundatzailea eta lehenengo zuzendaria izan zen.

Kontaktua

  • null
    IES Minas BHI. La Bondad kalea, 28 48902 San Vicente de Barakaldo BIZKAIA
  • null
    Ordutegia Astelehenetik ostiralera: 9etatik 14etara
  • null
    944 287 813

Saila

MINAS BHI

Minas BHI ikastetxearen jatorria Lanbide Heziketarako eskola bat da: 1967an Barakaldon eta gure eskualdean industriarako eta meatzaritzarako profesionalen prestakuntzaren premiari erantzuteko inauguratu zuten meatzaritza eta siderometalurgia espezialitateari abiatuta; Nicolás Larburu Arrizabalaga jauna fundatzailea eta lehenengo zuzendaria izan zen.

Kontaktua

  • null
    IES Minas BHI. La Bondad kalea, 28 48902 San Vicente de Barakaldo BIZKAIA
  • null
    Ordutegia Astelehenetik ostiralera: 9etatik 14etara
  • null
    944 287 813

Saila

IES Minas BHI © 2021

  • null
    IES Minas BHI.
    La Bondad kalea, 28
    48902 San Vicente de Barakaldo
    BIZKAIA